KULTURNÍ SERVIS

5 / 2019

Art bar druhý pád

11
Technoparáda vol.2 w/ LUCCA | 20:00
Propracované dekorace, vizualizace, mega osvětlení a vyladěný zvuk na dvou stagích zároveň
22
Dorytmu: Orbith, Tom Holič, Remco | 21:30
Pořádná dávka elektronické hudby s hvězdným DJ´s obsazením
https://www.druhypad.cz/ https://www.facebook.com/artbardruhypad/

Café Práh

02
Na kole přes Afriku | 19:00
Cestovatelská přednáška Tadeáše Šímy
03
Bizarre Band, Aleš Slanina | 19:00
Koncert folk šansonové kapely a hosta
15
Přednáška o Avengers | 20:00
Komiksová přednáška O. Krále
16
Lada Šimíčková & kapela | 20:00
Koncert brněnské zpěvačky a textařky s celou skupinou
21
Monty | 20:00
Koncert folkového písničkáře
https://www.cafeprah.cz/ https://www.facebook.com/cafeprah/

Eleven Club

01
Russkaja (AT) + Skaunk / Russian Turbopolka
03
The Varukers (UK) + Just War + Kohout plaší smrt / Hardcore punk, Punkrock
05
Useless ID (ISR) + Krang + Jirka Drtil / Punkrock
08
Bloodsucking Zombies From Outer Space / gore’n’roll, Hororrbilly

Faval Music Circus

17
MOLOCH VLAVO (SK), support PASR, DJ BUSTERAZ, DJ RUBENZ (vinyl set) | 21:00
Hip-hop night
24
VOSA SOUND & KOMATSU SOUND SYSTEM | 21:00
Tekno party
25
ANIMEFEST 2019 OFFICIAL AFTERPARTY | 20:00
Tradiční afterpárty na Favále v těsné blízkosti areálu BVV
31
BASSPROOF WARM-UP | 21:00
Zahřívací večírek před velkolepým přivítáním léta v rytmu dnb aka Bassproof na Favále proběhne 7. 6. 2019!
http://www.faval.cz/cz/ https://www.facebook.com/favalcz

Fléda

10
Rest & DJ Herby
Rest je rapper z labelu Ty Nikdy. Po delší době se představí se svým DJem Herbym a hlavně albem Restart
15
The Tap Tap
Benefiční koncert kapely studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu
16
Mig 21 & Michal Hrůza
Open-air koncert na Špilberku populárních popových skupin
17
HVOB (AT)
Open-air koncert na Špilberku. Electro-popové duo představí nové album Rocco
18
Monkey Business
Funky skupina v čele s Matějem Ruppertem uvede album Bad Time For Gentlemen
30
Kafka Band
Audiovizuální projekt inspirovaný nedokončeným románem Franze Kafky. Kongeniální spojení hudby, slova a obrazu
https://www.fleda.cz/ https://www.facebook.com/fledaclub

Kabinet MÚZ

13
Nikander + Five Seconds To Leave + Tosiro | 20:00
#stoner #postmetal #emo
15
The Underground Youth (UK) + Vellocet Roll | 20:00
#postpunk #shoegaze #psychedelic
16
The Primals (USA) + Fumata (Mex) + Terror Cosmico (MEX) | 20:00
#grunge #garage #stoner #doom
18
Ultrazvuk (Vec & Tono S.) + Supa + DJ Škrupo | 20:00
#rap #hiphop
25
Hugo Race and The Fatalists (AUS/IT) | 20:00
#altcountry #altblues #psychedelie
30
Post-hudba (křest LP) + Billow | 20:00
#electropop #dreampop
https://www.kabinetmuz.cz/ https://www.facebook.com/kabinetmuz/

Melodka

04
Branko’s Bridge, I Love You Honey Bunny, Tryo
11
Overhype & Fallcie (RU)
13
Starobrno Free Night: Meanwhile in Space, Rage’n’Dust, Saveyourself
19
Cryptopsy, Ingested, Nightrage
23
Záviš
27
Pepsi Free Night: Majvely, Infrared, Strideo
http://www.melodka.cz https://www.facebook.com/Melodka.cz/

Mersey Klub Brno

04
The Valentines, Where are we now, Aldente | 19:00
Indie-rock
09
Michal Pavlíček a Načeva, Spyder | 20:00
Folk-rock
10
Those Goddamn Hippies (UK) | 20:00
Dream pop
17
Tim Vantol (NL), Dan Rola | 20:00
Folk-punk
31
Vložte kočku, Sekvoye | 20:00
Electronica
http://www.mersey.cz/ https://www.facebook.com/www.mersey.cz/

Music Lab

07
Heterofon | 20:00
Křest CD, progresive jazz
08
Sue Von Hal (SK) | 20:00
Alternative, accoustic
10
Pleasure Portable, DnB & BreakCore | 21:00
15
First Circle (DE) | 20:00
Jazz
17
Koncert Originálního Pražského Synkopického Orchestru | 20:00
Jazz a blues z 20. let
24
Jay Delver | 20:00
Pop/Funk/Rock
https://www.musiclab.cz/ https://www.facebook.com/musiclabbrno/

Stará Pekárna

02
The Odd Gifts | 20:00
Kapela a sólový projekt Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny EGGNOISE, s níž nahrál čtyři alba, která si vysloužila nominace na nejrůznějších českých i zahraničních hudebních cenách. Naživo v projektu vystupují špičkoví muzikanti Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler.
04
Frank Zappa Quartet | 20:00
Jediná kapela v ČR, která hraje Franka Zappu. Rockový koncert muziky FZ v živém valašském provedení
07
Palo Seriš & Filip Teller: Improvizace | 20:00
Divadelníci a komici Palo Seriš a Filip Teller jdou společně na pódium bez přípravy. Po úspěšném turné se svým autorským kouskem "Čecháčci a Čoboláci" se tentokrát pokusí získat si publikum "tady a teď". Živost, spontaneita a radost ze hry pro herce i publikum...
24
The Black City (IT) | 20:00
Funk, soul & blues z italského Turina, skvělou "Pulpy Funky Show" předvedli na 19. narozeninách Pekárny a je třeba to zažít znovu!!!
27
Jesse Ballard – Jan Hrubý – Joe Kučera (USA/CZ/D) | 20:00
Kalifornský folkrockový zpěvák a kytarista Jesse Ballard, legenda českých rockových houslí Jan Hrubý a berlínský jazzový saxofonista Joe Kučera ve společném hudebním projektu "Společné světy / Tour 2019"
http://www.starapekarna.cz/ https://www.facebook.com/starapekarna/

Vibe Club

04
Khans | 21:00
• Nejnovější členové labelu FCK THEM, kteří minulý rok vydali svůj debutový album ''Ku Hviezdam A Nikdy Späť'', míří do Brna se svou vlastní tour ''KHANS ARE COMING''
07
Ben Böhmer live | 22:00
Po skvělé vyprodané show s Yotto se v úterý (druhý den je státní svátek) ve Vibu objeví další z talentů labelu Anjunadeep - Ben Böhmer se svým magickým livesetem
10
Porn Tech vol.2 | 22:00
Silvia Dellai, známá jako jedna ze sester Dellai Twins, se po vyprodané lednové show vrací do Brna se svým pohledem na techno
17
Gardening Opening vol.1 | 20:00
Páteční otvíračka Vibe zahrádky s techno & house DJ´s
18
Gardening Opening vol.2 | 22:00
Sobotní pokračování otvíračky Vibe zahrádky s rap shows
https://www.facebook.com/VibeClubBrno/

Vinárium Brno

03
S batohem po zeleném Ekvádoru | 19:00
Jaká je kultura cestování a co vše nás může v Ekvádoru potkat, o tom nám vypráví lingvista a vášnivý iberoamerikanofil Pavel Burian
15
Namibie | 19:00
Vinný sklípek Vinárium, Starobrněnská 13, Brno O Namibii vypráví bývalý diplomat a zkušený enofil Luděk Zahradníček
17
Degustace vinařství PERK | 19:00
Řízenou degustaci povede vinař Petr Mühlberger
28
Oslava narozenin Richarda Wagnera | 19:00
Promítání filmu Wagner z roku 1913. Mytickým světem Richarda Wagnera nás provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov
29
Lásky v ulicích města | 18:00
• Procházka s Janou Amadou historickým centrem Brna: pravdivé i smyšlené minipříběhy milostných vztahů a lásek významných – Marie Terezie, Karel IV. ad. – i méně významných osobností, které pobývaly či žili ve městě Brně
https://vinarium-brno.cz/ https://www.facebook.com/vinarium.brno/